NOVINÁR/KA / DemDis o.z.

Chceš sa aktívne podieľať na spracovaní dôležitých spoločenských tém a pokúsiť sa aj prostredníctvom tvojej tvorby a textov  nájsť konsenzus v rámci našej polarizovanej spoločnosti? Stážuj pre občianske združenie DEMDIS, ktorá rozširuje svoje rady o nových kurátorov a kurátorky diskusií, ktorí by nám pomohli s častejším otváraním celospoločenských tém.

DEMDIS je idea, platforma a komunita, ktorá inovatívnymi metódami nachádza konsenzus v rozhádanej spoločnosti. Spolu s viac ako 30-timi členmi zapájame v spolupráci s mediálnymi partnermi širokú verejnosť do férovej a otvorenej diskusie. Cieľom je nachádzať zhodu a porozumenie medzi rozhádanými tábormi. Výsledky doterajších diskusií nám opakovane dokazujú, že so správnym nástrojom to nebolo nikdy jednoduchšie.

Koho hľadajú?

Náplň práce stážistu / stážistky: 

  • príprava spoločenskej a dôležitej témy pre účely zapojenia širokej verejnosti do diskusie a nájdenia konsenzu,
  • príprava min. 3 textov k téme, ktorá Ťa zaujíma.

Požiadavky na uchádzača / uchádzačku:

  • študent žurnalistiky, sociológie, politológie, práva, histórie, verejnej politiky, či ekonómie,
  • bližšie podmienky a trvanie je možné dohodnúť individuálne.

Čo ponúkajú?

  • Získaš praktické skúsenosti so spracovaním dôležitých spoločenských tém, s vytváraním konštruktívneho rámca diskusie, s nachádzaním konsenzu a s pochopením nálad v polarizovanej spoločnosti,
  • okrem toho spoznáš skvelých ľudí, ktorí sa nedokázali už len pasívne prizerať na to, akým smerom sa uberá naša spoločnosť a diskusia v rámci nej.

Typ pracovnej ponuky: stáž
Miesto práce: Home Office 
Plat: 0 €
Termín nástupu: podľa dohody
Telefón: 0944 293 693

E-mail: mhorsky(at)demdis.sk
Webová stránka: https://demdis.sk/