STÁŽISTA / STÁŽISTKA / Infosecurity.sk

Online priestor je bojiskom v informačnej vojne. V Infosecurity sa snažíme, aby bol tento priestor čo najzdravší, s dôrazom na zvyšovanie povedomia o dezinformáciách. Ak chcete aj vy prispieť v boji za demokraciu v našej krajine, veľmi radi vás uvítame v našom tíme.

Infosecurity.sk je analytická, watchdogová a edukačná platforma, ktorá digitálnou investigatívou odkrýva anonymných aktérov v kyberpriestore a analytickou a publikačnou činnosťou, zrozumiteľne a efektívne komunikuje kľúčové témy.

Koho hľadajú:

Náplň práce kandidáta / kandidátky:

  • pravidelný monitoring slovenského a zahraničného informačného priestoru;
  • príprava príspevkov, článkov, reportov pre organizáciu Infosecurity;
  • možné zapojenie do aktivít organizácie Adapt Institute;
  • príprava podkladov pre rôznorodú činnosť – podcasty, videá a pod.;
  • tvorba titulných obrázkov alebo infografík;
  • doplnkové činnosti na nepravidelnej báze – podľa zadania úlohy (rešerš, preklad a pod.).

Požiadavky na kandidáta / kandidátku:

  • študent(ka) alebo absolvent(ka) vysokoškolského stupňa vzdelania so zameraním na bezpečnosť, medzinárodné vzťahy, politológiu, žurnalistiku, alebo iné spoločenské vedy;
  • uvítame aj študentov a študentky mediamatiky a masmediálnej komunikácie, prípadne iných odborov;
  • sme otvorení aj ľuďom s iným druhom vzdelania a vášňou pre boj s dezinformáciami;
  • orientácia v témach dezinformácií, fake news a sociálnych sietí;
  • orientácia v medzinárodnom politickom dianí;
  • výborná znalosť slovenského jazyka slovom aj písmom;
  • znalosť anglického jazyka aspoň na úrovni B2;
  • časová flexibilita a ochota prispôsobiť svoje činnosti stáži.

Zručnosti:

  • anglický – B2 – stredne pokročilý,
  • dodržiavanie termínov – pokročilý,
  • copywriting, písanie textov – stredne pokročilý,
  • práca v tíme – mierne pokročilý,
  • komunikácia – mierne pokročilý,
  • analytické myslenie – stredne pokročilý.

Čo ponúkajú:

  • Dlhodobá spolupráca v dynamickom neziskovom projekte;
  • možnosť práce z domova;
  • kontakt so slovenskou bezpečnostnou komunitou;
  • priestor pre odborný rast, relevantnú prax a ďalšie vzdelávanie;
  • možnosť účasti na podujatiach (workshopoch, konferenciách, prednáškach);
  • možnosť podieľať sa na projektoch Adapt Institute;
  • potvrdenie o absolvovaní stáže;
  • úspešných aj neúspešných kandidátov budeme kontaktovať v čo najkratšej dobe.

Typ pracovnej ponuky: študentská stáž
Pracovný čas: flexibilný

Miesto práce: home-office
Plat: neplatená stáž / po ukončení stáže môže účastník získať certifikát
Dátum nástupu: 22. júl 2024
Kontakt:
michaela.duboczi(at)adaptinstitute.org
Web: https://growni.sk/praca/stazista-stazistka?

Životopis s krátkym textom o sebe pošli na vyššie uvedenú e-mailovú adresu do nedele 7. júla 2024.