LEKTOR / LEKTORKA /Lifestarter

Si študent / študentka masmediálnej komunikácie a baví ťa učiť druhých ľudí? Máme pre teba super ponuku získať skúsenosti v praxi pri vzdelávaní seniorov v oblasti digitálnych zručností.

Lifestarter je občianske združenie z Trnavy, venuje sa vzdelávaniu všetkých vekových kategórií. Poslaním tímu je pomáhať ľuďom rásť, rozvíjať sa a objavovať vlastný potenciál. Snažíme sa o to prostredníctvom rôznych programov zameraných na osobnostný a profesionálny rast ľudí všetkých vekových kategórií. Veríme, že vzdelávanie je cesta k lepšej budúcnosti, pretože ľudí pripravuje na zmeny, rozvíja ich kreativitu a vytvára komunity. Našou úlohou je pomôcť ľuďom objaviť tento potenciál učenia (sa) a zaujímavým spôsobom im sprostredkovať zážitok z vlastného posunu.
Naše najvýznamnejšie projekty sú napríklad Učiaca sa Trnava, EDUpoint Trnava, UČITEĽ21, Večer talentov, HOTSPOT a ďalšie.

HOTSPOT predstavuje sériu workshopov pre seniorov, ktorých cieľom je naučiť starších ľudí pracovať s jednotlivými digitálnymi nástrojmi, ktoré uľahčia ich každodenný život. Počas workshopu bude mať každý senior individuálneho inštruktora, ktorý mu bude pomáhať pri jednotlivých krokoch. A presne to bude tvoja úloha!

Náplň práce kandidáta / kandidátky:

  • Byť so seniorom, povzbudiť ho a ukázať mu, ako konkrétne s danými nástrojmi pracovať.
  • Tvojou úlohou nebude pripravovať obsah vzdelávania ani prednášať, to bude mať na starosti lektor.

Požiadavky na kandidáta / kandidátku:

  • základné ovládanie smartfónu,
  • práca s aplikáciami (komunikácia, nakupovanie, cestovanie, zdravie, služby štátu, atď),
  • schopnosť pracovať s ľuďmi,
  • trpezlivosť pri práci so seniormi.

Čo ponúkajú:

  • Spoznáš pozadie a fungovanie našej organizácie,
  • získaš prax alebo skúsenosti s prácou so staršími ľuďmi v oblasti digitálnych zručností,
  • aby sme na workshope vytvorili príjemnú atmosféru, vždy na začiatku budeme mať pre účastníkov malé občerstvenie a čas na rozhovory či zdieľanie zážitkov. Chceme tak vytvárať učiacu sa komunitu.

Pre efektivitu manažmentu programu je potrebné, aby si si vybral minimálne 3 termíny, na ktoré prídeš. Len tak získaš od nás potvrdenie o absolvovaní praxe.

Typ pracovnej ponuky: Iné
Miesto práce: Komunitné vzdelávacie centrum Lifestarter, Kalinčiakova 47, Trnava
Plat: neplatená ponuka
Dátum nástupu: marec 2024
Web: https://lifestarter.sk/

REGISTRÁCIA