LEKTOR / CONTENT CREATOR / MANAŽÉR GRANTOV / OZ Krupica

OZ Krupica hľadá mladých ľudí do vzdelávacieho tímu o dezinformáciách. Pomôž slovenským študentom rásť v kritickom myslení a zlepši svoje schopnosti v rozpoznávaní hoaxov, práci s mladými a vo vystupovaní pred ľuďmi.

OZ Krupica je nezisková organizácia, ktorá sa už tretí rok venuje vzdelávaniu stredoškolákov v kritickom myslení a pomáha im tak nepodliehať hoaxom a vytvárať si názory na základe faktov a nie manipulácií.

Koho hľadajú:

Náplň práce kandidáta / kandidátky:

Prezentujúci/a workshopov:

  • prezentácia workshopu o dezinformáciách na stredných školách,
  • spracovávanie a pridávanie aktuálnych hoaxov do prezentácie na prednášky.

Ako prezentujúci budeš chodiť na stredné školy (primárne v okolí) a prednášať nami vytvorenú prezentáciu o kritickom myslení a hoaxoch. Každý workshop trvá dve vyučovacie hodiny a väčšinou robíme na jednej škole dva až tri za deň. Prezentovať budeš vo dvojici s partnerom/partnerkou z našej organizácie.

Content creator:

  • hľadanie a spracovávanie tém týkajúcich sa politiky a hoaxov,
  • vyhľadávanie aktuálnych hoaxov šíriacich sa medzi mladými.

Vytváraním obsahu na sociálne siete prispeješ ku kontinuálnemu vzdelávaniu mladých ľudí v politike a dezinformáciách. Ako content creator budeš vyhľadávať témy, spracovávať ich do písomnej formy a písať k nim popisky. Tvoje príspevky budeme boostovať, aby mali čo najväčší dosah a tak formovali čo najväčší počet ľudí.

Manažér grantov:

  • manažovanie grantov a dohliadanie na dodržiavanie termínov,
  • vyhľadávanie a písanie grantov,
  • spracovávanie administratívnych úkonov spojených s podávaním grantov.

Ako manažér grantov budeš mať na starosti spracovávanie projektu od jeho napísania až po ukončenie. Budeš ho vytvárať, dohliadať na termíny a taktiež uzatvárať. Ak budeš potrebovať posily, alebo do projektu pridáš niekoho ďalšieho bude možné, že budeš lídrom celého tímu.

Požiadavky na kandidáta / kandidátku:

  • výborné kritické myslenie,
  • schopnosť argumentovať slušne, odborne a vecne,
  • radosť z práce s mládežou,
  • výborné prezentačné schopnosti,
  • vyhradenie si času aspoň na dva workshopy mesačne doobeda,
  • ochota učiť sa a otvorená myseľ.

  • vyhradenie si aspoň troch hodín týždenne na vytvorenie a spracovanie postu,
  • výborná gramatika,
  • schopnosť vyjadrovať sa stručne a výstižne,
  • aktívny záujem o spoločenské dianie na Slovensku.

  • energia a ochota písania a podávania žiadostí o granty,
  • v ideálnom prípade skúsenosti s grantovými schémami,
  • systematickosť a schopnosť manažovania si času.

Čo ponúkajú:

  • Skutočný pozitívny dopad na spoločnosť,
  • flexibilný pracovný čas,
  • naozaj skvelý kolektív mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o Slovensko.

Typ pracovnej ponuky:
dohoda

Plat: workshopy: 10 Eur za workshop, content creator: 0€ – dohodou, manažér grantov: 0€ -dohodou, resp. podľa veľkosti a úspešnosti projektov
Dátum nástupu: ihneď, alebo dohodou
Kontaktná osoba: Matej Čačík, predseda OZ Krupica
Telefón: +421 919 225 750
Email: matej.cacik(at)gmail.com
Web: www.krupica.sk