REDAKTOR / KA / RYD – Rethink your drink

Chceš sa podieľať na niečom, čo má skutočný zmysel a pomáha meniť spoločenské normy? Máš cit pre písanie a zaujíma ťa, ako môžeme spoločne prispieť k informovanosti o škodlivosti alkoholu? Pripoj sa k tímu projektu RYD, ktorý pomocou odborných rozhovorov a edukačných článkov odhaľuje pravdu o alkohole a pomáha tak ľuďom robiť informovanejšie rozhodnutia. Ak hľadáš zmysluplnú stáž, kde môžeš využiť svoju kreativitu a prispieť k pozitívnej zmene, toto je šanca práve pre teba!

Projekt RYD spočíva vo webe, z osvety a prevencie voči alkoholu, kde sa pomocou rozhovorov so špecialistami a edukačných článkov odvoláme na fakty a overené dáta. Zameriavame sa na verejnú komunikáciu, aby sme zvýšili povedomie o škodách spôsobených alkoholom, snažíme sa pomôcť ľuďom robiť informovanejšie rozhodnutia a pomôcť narušiť mnohé z existujúcich stereotypov o alkohole (napr. že potrebujete alkohol na zábavu/oslavu, alkohol ako zakorenená súčasť našich kultúr atď.)

Zameranie projektu:

  • rozšírenie zdravotnej gramotnosti a informovanosti verejnosti o škodlivosti alkoholu vrátane súvislosti medzi alkoholom a rakovinou,
  • osveta normality alkoholu v spoločnosti,
  • zmena pohľadu na alkohol ako drogu.

Koho hľadajú:

Náplň práce kandidáta / kandidátky:

  • tvorba článkov a získavanie dát a kontentu (web je stále v procese tvorby),
  • pomoc pri tvorbe interviews s odborníkmi a špecialistami,
  • pomoc so sociálnymi sieťami (Instagram).

Požiadavky na kandidáta / kandidátku:

  • hľadáme chytré a kreatívne mozgy a nové pohľady na problematiku.

Typ pracovnej ponuky: stáž
Plat: neplatená
Dátum nástupu: ihneď
E-mail: simonahornacek(at)gmail.com
Tel: 0911 985 305
Web: https://ryd.sk