TIKTOK CREATOR / RedBull

Si digitálna, kreatívna a tvorivá osobnosť, pre ktorú je TikTok ihriskom a obľúbenou platformou? Máš prehľad o tom, aký trendy obsah konzumenti vo veku 18–24 rokov sledujú, tvoj mindset je skôr trendy vytvárať a nie ich nasledovať, a svoje originálne nápady vieš preniesť až k samotnej exekúcii vo forme krátkych vertikálnych videí? Na báze externej projektovej spolupráce hľadáme vhodnú osobu na rolu TikTok Creatora, ktorá bude súčasťou Red Bull Media Network tímu.

Red Bull nie je len výrobcom energetického nápoja, vytvára tiež projekty v oblasti športu a kultúry, podporuje športovcov, umelcov a ďalšie zaujímavé osobnosti. Red Bull Student Marketeers je súčasťou jedného z najviac dynamických programov pre ambasádorov značiek a produktov na svete. Tí sú neoddeliteľnou súčasťou celej firmy, pretože rozumejú ich cieľovej skupine a sú zodpovední za budovanie image značky.

Koho hľadajú:

Náplň práce kandidáta / kandidátky:

KREATIVITA

  • tvojou hlavnou zodpovednosťou bude prinášať originálny obsah, ktorý bude napĺňať víziu Media Network tímu a zároveň bude odrážať hodnoty značky Red Bull,
  • pomocou krátkeho video obsahu budeš prispievať k napĺňaniu plánov jednotlivých marketingových aktivít (športové a kultúrne akcie zo sveta Red Bull, projekty s našimi Red Bull športovcami, komunikácia produktových noviniek, a pod.),
  • do týchto nápadov budeš zapracovávať najnovšie trendy z pohľadu fungovania TikToku a nápaditý storytelling,
  • tvojou úlohou bude prinášať svet Red Bull lokálnemu TikTok publiku s cieľom pravidelne oslovovať veľké množstvo užívateľov a najmä vekovú skupinu 18 až 24 rokov.

SPRÁVA

  • Výrobou obsahu tvoja práca nekončí, budeš sa starať o správu sociálnej siete TikTok,
  • zodpovedáš za publikovanie obsahu a dodržiavanie obsahového plánu, vycibrený copywriting, správu komunity a prácu s dátami,
  • na základe dát budeš pravidelne monitorovať a vyhodnocovať výkon obsahu a kampaní k jednotlivým projektom.

END-TO-END EXECUTION

  • Platformu TikTok poznáš skrz na skrz, tvojou zodpovednosťou bude doručovanie obsahu, ktorý bude po všetkých stránkach prispôsobený potrebám platformy TikTok,
  • budeš dostávať obsah od samotného nápadu až po jeho perfektnú exekúciu,
  • exceluješ v natáčaní na telefón, vieš vo videu užívateľa zaujať v prvých 3 sekundách, udržať jeho pozornosť po zvyšok videa, a tvoja post-produkcia je zároveň veľmi efektívna.

Požiadavky na kandidáta / kandidátku:

  • skúsenosť s tvorbou obsahu pre platformu TikTok,
  • prehľad a cit pre aktuálne trendy a formáty,
  • vysoká schopnosť a samostatnosť v tvorbe krátkych videí, zvládaš „one man show“ – vieš obsah perfektne natočiť a efektívne spracovať,
  • máš zmysel pre tvorbu originálneho a zábavného obsahu s citom pre detail, pričom originalita tvojich nápadov nie je obmedzená na tvorbu ankiet a kopírovanie trendov,
  • nemáš potrebu vo videách prezentovať svoju osobu a tvár,
  • rozumieš cieľovej skupine 18 až 24 rokov. Vieš, ako táto skupina trávi čas v digitálnom prostredí a ako pre ňu prinášať lokálne relevantný obsah,
  • máš veľký zápal pre svet Red Bull (Red Bull akcie, športovci, atď.),
  • nebojíš sa výziev, ako osobných, tak i výziev vo svojej tvorbe,
  • máš pozitívny a otvorený prístup k práci, ktorú chceš robiť stále lepšie,
  • vieš sa zúčastňovať sa stretnutí v Bratislave a nerobí ti problém cestovať na natáčanie v rámci SR.

IMPORTANT

Okrem životopisu nám k prihláške pošli aj krátke video (max. 2 min.), z ktorého sa akýmkoľvek spôsobom dozvieme odpovede na nasledujúce otázky:

  • kto si
  • čomu sa venuješ a čo ťa baví
  • v čom si dobrý/dobrá
  • aké sú tvoje doterajšie skúsenosti so sociálnymi sieťami a TikTokom
  • aký máš vzťah k značke Red Bull
  • ktoré sú podľa teba 3 najlepšie TikTok účty
  • najlepší zážitok, aký sa ti za posledný čas stal

Video nám doruč prostredníctvom akéhokoľvek linku v aplikačnom formulári do sekcie Prílohy do „Napíšte HR tímu“ tak, aby jeho dostupnosť nebola obmedzená časovo (link funkčný len určitý čas), a tak isto ani technicky (napr. vyžadovanie prihlásenia sa). Môžeš využiť napr. Dropbox či iný cloud, alebo nezaradené video na YouTube, a pod.

Čo ponúkajú:

  • Naším cieľom je dávať krííídla ľuďom a nápadom.
  • Naša značka ponúka príležitosť a spôsob ako posúvať hranice.
  • Športovci, umelci, spoločensky prospešní podnikatelia a nekonvenčná FMCG (“fast-moving consumer goods”) spoločnosť, ktorej akcie, projekty, spolupráca a produkcia robia viac než len bavia- inšpirujú predstavivosť, budujú komunity, spájajú ľudí a vytvárajú zmenu.
  • Tvoj náborový tím s tebou preberie možnosť práce z domu, v kancelárií aj na diaľku.

Typ pracovnej ponuky: plný úväzok
Miesto práce: Bratislava / home-office
Plat: od 8€/hod./brutto, finálna výška závisí od seniority a skúsenosti kandidáta
Predpokladaný pracovný čas: 100 hod./mesiac

Kontakt: https://jobs.redbull.com/sk-sk/bratislava-tiktok-creator-ref11361s