Journey: Journalism Bootcamp

Ste nadšenými študentmi žurnalistiky a chcete posunúť svoje zručnosti na vyšší level? Prihláste sa na medzinárodnú letnú školu Journey a získajte plné štipendium, ktoré pokryje všetky vaše náklady spojené s účasťou!

Journey: Journalism Bootcamp je intenzívny 10-dňový medzinárodný letný kurz novinárskych zručností v praxi, ktorý sa koná v Prahe a od roku 2015 ho organizuje Bakala Foundation.

Pre koho je letná škola určená?

  • študentov žurnalistiky alebo mediálnych štúdií, ktorí ukončili aspoň dva semestre v rámci vysokoškolského vzdelávania (príp. štúdia na vyšších/ odborných školách žurnalistiky) a ktorí prejavujú značný záujem o kariéru v spravodajstve a produkcii spravodajstva,
  • študenti príbuzných študijných programov, ktorí prejavujú hlboký záujem o žurnalistiku či majú pracovné skúsenosti v žurnalistike,
  • uchádzači z týchto krajín: Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Juhoafrická republika, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Spojené kráľovstvo, Ukrajina a USA.

Čo letná škola ponúka?

  • Jedinečný program, v ktorom sa študenti učia praxou.
  • Interaktívne semináre a workshopy pod vedením profesionálov novinárov, redaktorov a mediálnych expertov z najrenomovanejších svetových spravodajských kanálov (ako CNN, Washington Post, The New Yorker, Reuters, Bloomberg a The Associated Press).
  • Individuálny koučing počas praktických cvičení.
  • Prístup k najnovším nástrojom na boj proti falošným správam vo východnej a strednej časti krajiny Európy.
  • Diskusie s odborníkmi z organizácií ako Rádio Free Europe/Radio Liberty, ProPublica, Veľvyslanectvo USA v Prahe, Sourcefabric, České centrum pre investigatívnu žurnalistiku, Václav Havel Library a Aspen Institute Central Europe.
  • Školenie o osvedčených postupoch a štandardoch modernej doby žurnalistiky, vrátane: Novinárska etika, Manipulácia so zdrojmi, Vyšetrovacie techniky, Rozhovory, Najnovšie správy, Mobilná žurnalistika, Fotožurnalistika, Pochopenie firemnej komunikácie a PR a pod.

Dátum: 6. – 16. augusta 2022
Deadline na prejavenie záujmu: 10. máj 2022
Miesto: Praha
PRIHLÁŠKA
BROŽÚRA

Študentom, ktorí sú do programu vybratí, je účasť plne hradená – vrátane kurzovného, cestovných nákladov, ubytovania, stravy a pod.

 

 

 

Udalosť bola ukončená.

Dátum

aug 06 - 16 2022
Expired!

Čas

0:00 - 0:00
Kategória

Pridaj komentár