Startitup: Význam investigatívnej žurnalistiky v súčasnej dobe

Úloha investigatívnej žurnalistiky je vzhľadom k viacerým uplynulým tragickým udalostiam a demokracii v našom štáte priam nenahraditeľná. Aká je však jej cena a aké riziká so sebou tento druh žurnalistiky prináša? Dňa 7. novembra 2022 o 16:00 sa na Fakulte masmediálnej komunikácie uskutoční prednáška s vedúcim krimi oddelenia Ivanom Megom a šéf-editorkou Zuzanou Janíkovou zo Startitup-u.

Startitup vznikol v roku 2014 a za krátky čas sa stal jedným z najpopulárnejších na slovenskom trhu. V roku 2021 sa stal 5. najväčším digitálnym mediálnym domom.

Buďte súčasťou prednášky, ktorá Vám priblíži prácu v teréne počas aktuálnych veľkých káuz, aké v poslednej dobe zasiahli Slovensko – teroristický útok na Zámockej ulici či tragická nehoda na Zochovej ulici v Bratislave vs. práca redakčného tímu (web tím, video tím, tím za sociálne siete).

SPEAKRI:

Ivan Mego / vedúci krimi oddelenia  

Celú novinársku kariéru sa venuje práci polície, prokuratúry aj súdov. Aj preto sa jeho novinárska činnosť spája hlavne s mafiou na Slovensku, ktorej chápadlá prerástli z ulice až do najvyšších poschodí riadenia štátu. Štruktúry zločineckých skupín mu nedávajú spávať. Videli ste ho v TV Pohoda, TA3, JOJ, Markíza, ale písal aj pre Plus JEDEN DEŇ, Plus 7 dní či Zoznam. Stretnúť ho teda môžete všade, kde sa niečo deje, ale aj v posilňovni. V minulosti sa totiž venoval vrcholovému športu.

Zuzana Janíková / šéf-editorka

Pochádza z Kysuckého Nového Mesta. Vyštudovala žurnalistiku a práca so slovom jej bola blízka odjakživa. Ako dieťa bola ponorená do kníh, dnes je ponorená do článkov šikovných redaktorov. Ako šéfeditorka sa snaží, aby celá redakcia fungovala ako hodinky. Ako človek miluje podcasty, dobré knihy a zaujímajú ju šikovní Slováci a Slovenky, ktorí posúvajú krajinu vpred. Pracovala pre Zoznam aj News and Media Holding.

DÁTUM: 7. novembra 2022 (pondelok)
ČAS: 16:00
MIESTO: Študentská zóna Z0.1 – UCM Nám. J. Herdu 2
VSTUP: ZDARMA

→REGISTRÁCIA←

 

 

Udalosť bola ukončená.

Dátum

nov 07 2022
Expired!

Čas

16:00 - 17:00
Kategória

Pridaj komentár