TEST OSOBNOSTI: Spoznaj lepšie nielen seba ale aj svoj DREAM JOB

Výber povolania je dôležitým rozhodnutím v živote každého človeka. Mnohí z nás však nevedia, aký druh práce by najviac zodpovedal našim schopnostiam a záujmom. Preto je užitočné pozrieť sa na rôzne metódy, ktoré môžu pomôcť pri rozhodovaní. Jednou z takýchto metód je test osobnosti. V tomto článku si preto povieme o výhodách testu osobnosti pri výbere povolania a uvedieme aj pár webových stránok, kde si môžeš test spraviť ZADARMO.

Test osobnosti a jeho výhody

Test osobnosti je nástroj na meranie rôznych aspektov osobnosti, ako sú napríklad charakterové vlastnosti, záujmy, schopnosti a preferencie. Test osobnosti ti môže pomôcť pri výbere povolania tým, že poskytne lepší pohľad na tvoje silné stránky a oblasti, v ktorých by si mohol byť úspešný/á. Niektoré testy osobnosti môžu dokonca navrhnúť konkrétne typy povolaní, ktoré by sa pre teba mohli hodiť. Existuje niekoľko výhod testov osobnosti pri výbere povolania:

  1. Objektívne meranie – testy osobnosti sú objektívnym meraním osobnosti, čo znamená, že poskytujú merateľné údaje. Toto meranie sa robí na základe tvojich odpovedí na špecifické otázky, ktoré test obsahuje.
  2. Presnosť – testy osobnosti sú pomerne presné v meraní rôznych aspektov osobnosti, pretože sa používajú overené psychologické metódy. Výsledky môžu byť spoľahlivým indikátorom tvojich silných stránok a oblastí, v ktorých by si mohol/a a hlavne chcel/a pracovať.
  3. Ušetrenie času a peňazí – test osobnosti môže ušetriť čas a peniaze pri výbere povolania tým, že ti poskytne jasný pohľad na to, ktoré povolania by mohli byť pre teba vhodné. Nemusíš tak stráviť veľa času hľadaním a skúšaním rôznych povolaní spôsobom „pokus – omyl“.
  4. Objavenie nových možností – Test osobnosti môže ukázať povolania alebo oblasti, o ktorých si predtým ani nepremýšľal/a, ale ktoré by pre teba mohli byť vhodné.

Naše tipy

Na internete nájdeš nespočetné množstvo takýchto osobnostných test. Niektoré trvajú iba pár minút, iné si vyžadujú aspoň 30 minút tvojho času. Odporúčame ti, aby si si na takýto test vyčlenil/a dostatok voľného času a mentálnej pohody. Občas môžu nastať určité odchýlky vo výsledkoch a to najmä pri prežívaní intenzívnych situácií (skúšky, narodeninová oslava, rande, choroba, dlhodobý stres…). Aj v tomto prípade preto platí, že čím lepšia príprava, tým lepšie výsledky. Koniec koncov, takýto test ti vie ušetriť nielen čas, energiu, peniaze ale aj kopec nervov v budúcnosti. My ti preto ponúkame tieto testy:

Všetky tieto testy a ich výsledky sú mimoriadne presné a vedia ti preto uľahčiť rozhodovanie pri tvojom ďalšom kariérnom rozhodovaní. Pamätaj ale, že vždy ide len o odporúčania – nie fixné pravidlo. Nezabudni preto pri výbere povolania brať do úvahy aj svoju intuíciu.

Autor článku: Lukáš Sabo

Zdieľaj článok

Pridaj komentár